Fındıklı Fabrikasında çıta yükseliyor

Çay İşlet­me­le­ri Genel Mü­dü­rü İmdat Süt­lü­oğ­lu, ka­pa­si­te ar­tı­rı­mı ve ye­ni­le­me ça­lış­ma­la­rı devam eden Fın­dık­lı Çay Fab­ri­ka­sı’nda in­ce­le­me­ler­de bu­lun­du.

Fındıklı Fabrikasında çıta yükseliyor

Son yıl­lar­da tek­no­lo­ji ye­ni­le­me ve yaş çay iş­le­me ka­pa­si­te ar­tı­rı­mı­na önem veren Çay­kur, ye­ni­le­me ve ka­pa­si­te ar­tı­rım ça­lış­ma­la­rı­na Fın­dık­lı Çay Fab­ri­ka­sı ile devam edi­yor.

Gün­lük yaş çay iş­le­me ka­pa­si­te­si­nin art­tı­rıl­ma­sı için yeni fab­ri­ka­la­rın ya­nın­da hali ha­zır­da­ki fab­ri­ka­lar­da da ye­ni­le­me ça­lış­ma­la­rı yapan Çay­kur bu kap­sam­da Fın­dık­lı Fab­ri­ka­sın­da da ka­pa­si­te art­tı­rıl­ma­sı için baş­lat­tı­ğı ça­lış­ma­lar devam edi­yor.

Çay­kur Genel Mü­dü­rü İmdat Süt­lü­oğ­lu be­ra­be­rin­de Genel Müdür Yar­dım­cı­sı Dr. Tur­gay Turna, Fın­dık­lı Kay­ma­ka­mı Arif Ka­ra­man, Fın­dık­lı Be­le­di­ye Baş­ka­nı Adnan Öz­ba­la­ban, Ar­de­şen Be­le­di­ye Baş­ka­nı Hakan Gül­te­kin ve Fın­dık­lı Özel İdare Mü­dü­rü Dur­sun Ya­şa­roğ­lu ile bir­lik­te Fın­dık­lı Fab­ri­ka­sın­da devam eden ça­lış­ma­lar hak­kın­da fab­ri­ka mü­dü­rü Üze­yir Te­ke­şin ve yük­le­ni­ci firma yet­ki­li­le­rin­den bilgi al­dı­lar.

Çay­kur’un tek­no­lo­jik ge­liş­me­le­ri ya­kın­dan takip et­ti­ği­ni dile ge­ti­ren Genel Müdür İmdat Süt­lü­oğ­lu, ‘’Gö­re­ve gel­di­ği­miz­den iti­ba­ren üre­ti­ci­le­ri­mi­ze daha iyi hiz­met ve­re­bil­mek ama­cıy­la asla tek­no­lo­jik ge­liş­me­le­rin uza­ğın­da kal­ma­dık, bu amaç­la ger­çek­leş­tir­di­ği­miz hiz­me­ti­mi­zin bir par­ça­sı olan ye­ni­le­me ve ka­pa­si­te ar­tı­rı­mı ça­lış­ma­la­rı­mız Fın­dık­lı Çay Fab­ri­ka­sı’nda hızla devam edi­yor’’ dedi.

Ka­pa­si­te ar­tır­ma ça­lış­ma­la­rı kap­sa­mın­da Fın­dık­lı fab­ri­ka­sı­nın mev­cut bi­na­sı­na ilave fırın ve fer­man­tas­yon üni­te­le­ri ya­pıl­dı­ğı­nı be­lir­ten Genel Müdür İmdat Süt­lü­oğ­lu: “Ek Ka­pa­si­te ar­tır­ma ça­lış­ma­la­rı­mı­zı hızlı bir şe­kil­de yü­rü­tü­yo­ruz. Fın­dık­lı fab­ri­ka­mız­da yap­tı­ğı­mız re­vi­ze ve yeni ek bina ve ma­ki­ne par­kıy­la şu­an­da 210 ton olan gün­lük iş­le­me ka­pa­si­te­si 350 tona çık­mış ola­cak. Şu anda 22.740 metre kare olan fab­ri­ka bi­na­mı­zı, fab­ri­ka sa­ha­sın­da atıl ola­rak duran arazi üze­ri­ne ya­pı­lan 1380 met­re­ka­re alan­la 24.120 metre kare alana çı­kart­mış olu­yo­ruz. Bir ak­si­lik olmaz ise çay se­zo­nu­na kadar fab­ri­ka­yı ye­tiş­tir­me­ye ça­lı­şı­yo­ruz. Top­lam 8.650 ton ka­pa­si­te ile 2016 se­zo­nu­na gir­miş ola­ca­ğız. “ dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık